Pałac Targon

Partnerzy: Legnica mieszkania - mieszkania Kołobrzeg -

W centrum Ciechocinka, 25 km od Torunia, znajduje się wybudowany w latach 1910-1912 obiekt, niegdyś zwany Łazienkami II. Pałac Targon, bo to o nim mowa, został zaprojektowany w stylu neoromańskim przez Waldemara Feddersa, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu.

Pierwotnie w budynku mieścił się zakład przyrodoleczniczy. Oferował on wiele zabiegów, od kąpieli borowinowych, które odbywały się na parterze, przez usytuowane w skrzydłach budynku: elektroterapię, diatermię i helioterapię, aż po leczenie gorącym powietrzem, specjalistyczne rozgrzewanie jamy brzusznej i zabiegi w łaźni parowej.

W 1928 r. Pałac Targon został poddany remontowi, mającemu na celu lepsze przystosowanie wnętrza budynku do oferowanego przez zakład przyrodoleczniczy szerokiego wachlarza zabiegów. W 1964 r. obiekt wpisano do rejestru zabytków. Do początku XXI wieku budynek był własnością Uzdrowiska Ciechocinek. Do tego czasu stan techniczny Pałacu zdążył znacząco się pogorszyć. Nowy właściciel obiektu dostrzegł w nim ogromny potencjał, poddając go restauracji, a następnie na nowo tworząc w nim hotel oraz, zgodnie już z tradycją, centrum rehabilitacyjne oraz SPA.

Połączenie tkwiącej w unikatowych, pałacowych wnętrzach tradycji z nowoczesnością, daje odwiedzającym Pałac Targon gościom komfortowy, luksusowy wypoczynek w wyjątkowym otoczeniu, zapewniając przy tym dostęp do profesjonalnych zabiegów leczniczo-rehabilitacyjnych w Centrum Odnowy Biologicznej i Rehabilitacji. Obiekt jest w pełni przystosowany do potrzeb zorganizowanych imprez, wesel, bankietów czy zjazdów rodzinnych. Pełni również rolę ośrodka MICE, z myślą o klientach biznesowych przygotowano 7 sal konferencyjnych, które są bardzo nowocześnie wyposażone i przygotowane na przyjęcie łącznie 500 osób.

Atutem Pałacu jest wspaniała restauracja, serwująca szereg różnorodnych dań, w których znajdą się również dania zgodne z indywidualnymi potrzebami i oczekiwaniami gości. Hotel dysponuje 180 miejscami noclegowymi w 110,  1 i 2-osobowych pokojach wyposażonych w łazienkę, telewizor, telefon oraz dostęp do Internetu, w tym także luksusowymi, dwupoziomowymi apartamentami dla bardziej wymagających gości. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż Pałac Targon posiada pokoje przystosowane dla osób niepełnosprawnych, aby w pełni zapewnić swoim gościom komfort pobytu. Centrum Odnowy Biologicznej i Rehabilitacji oferuje gościom zabiegi tak dla ciała, jak i dla duszy, po których odwiedzający dodatkowo mogą się zrelaksować korzystając z sauny i jacuzzi.

Copyright (c) 2019 franciszekhotel.com.pl.